Het Weeshuis in Culemborg is een monumentaal pand uit 1560. De openbare publieksruimtes midden in het pand kregen in 2025/2026 jaar een make-over. Er kwam ook een fijn café terug. Het Weeshuis kreeg een meer open en welkom gevoel door deze andere inrichting en de nieuwe kleuren op de wanden. Ik ben gevraagd hierbij een nieuwe huisstijl te ontwerpen en deze door te voeren op borden, banners en routewijzers in en om het gebouw.
Het begon voor mij met het logo en de huiskleuren. Dat heb ik nauwe en fijne samenwerking gedaan met mijn opdrachtgever, en met feedback van bestuur en vaste huisgenoten van het Weeshuis.
Het idee bij het nieuwe logo en huisstijl was een meer open gevoel te vinden, waarbij ook de tuin zichtbaarder werd. En tegelijk was de uitdaging om het monumentale pand niet in een vorm of logo te forceren die het niet zou passen. Ik heb veel schetsen gemaakt en gezocht naar een beeld dat voor mij, de opdrachtgever en vooral voor Culemborgers zou passen bij deze bekende plek - met haar verleden, heden en toekomst. Tijdens het ontwerpproces ben ik ook eens voor het pand gaan staan en heb haar gevraagd: 'wat wil jij?'.
Het resultaat zie je hieronder: het logo, de huiskleuren en het lettertype (dat ik voor het logo een eigen twist heb gegeven).
Op deze website volgen ook de banners, routewijzers en andere elementen die ik heb vormgegeven voor het Weeshuis.






